•  Christmas Jumper Day
            • Christmas Jumper Day

Dnia 13 grudnia 2022 po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Christmas Jumper Day, czyli Dzień Świątecznego Sweterka. Dzień ten jest wzorowany na tradycji krajów anglojęzycznych. Z tej okazji uczniowie założyli sweterki, koszulki, bluzki z motywem świątecznym. Królowały Mikołaje, renifery, bałwanki, choinki itp. Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że zwyczaj ten wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych.

• Projekt  Ślemy pozdrowienia!
            • Projekt Ślemy pozdrowienia!

Od września do końca listopada uczniowie klasy IVa oraz Va pod kierunkiem polonistki Małgorzaty Rutkowskiej realizowali ogólnopolski projekt Ślemy pozdrowienia, którego ideą było propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania pozdrowień w formie pocztówek. Głównym celem przedsięwzięcia była wymiana pocztówek pomiędzy szkołami na terenie całej Polski (25 szkół). Zwieńczeniem akcji stała się szkolna gazetka, którą podziwiać można w sali 113 (zapraszamy do galerii zdjęć).

• Kibicujemy biało – czerwonym!

Już dzisiaj o godzinie 20:00 Polska rozegra kolejny mecz na mundialu w Katarze.

Biało - czerwoni zagrają dzisiaj z Argentyną .

W naszej szkole od samego rana dominują barwy narodowe - kibicujemy naszym!

Polska do boju!!!

•   Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022
            • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ta data nie jest przypadkowa – upamiętnia uchwaloną 20 listopada 1989 roku „Konwencję o prawach dziecka”. W tym roku ten wyjątkowy dzień będzie upływał pod hasłem tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła konwencję, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. „Konwencja o prawach dziecka” ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy ważny przekaz – chcemy zwrócić uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji oraz przeciwdziałać dyskryminacji.

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny
              pt. ”DYKTANDO KOCIEWSKIE”

Uczniowie klasy 3b - Kinga Mȕller i Borys Talaśka oraz uczennica klasy 4b – Pola Wilczewska
              zmierzyli się z ortografią na XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
              W kategorii klas I-III tak, jak i w pozostałych dyktanda były długie i naszpikowane trudnościami
              Oto fragment dyktanda najmłodszych :

• DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

11 Listopada - Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 roku, w pogodny jesienny dzień, uczciliśmy obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, pamiętając, że po 123 latach niewoli Rzeczpospolita wróciła na mapę świata.

Klasa III B pod opieką p. Aliny Włodarczyk-Schulz przygotowała uroczystą akademię dla uczniów klas I-III.

• Akcja "Szkoła do hymnu"

Czas upływa nieubłaganie szybko. Na kartkach kalendarza widnieje listopad - miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Społeczność uczniowska kolejny raz ochoczo przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu". Mazurka Dąbrowskiego odśpiewaliśmy o godzinie 11.11.

• Żywa lekcja historii

W dniu 3 listopada odbyła się w naszej szkole fantastyczna żywa lekcji historii, którą poprowadził Pan Michał. Tematem pokazu Niepodległa była kręta droga do odzyskania przez Polskę niepodłegłości po I wojnie światowej w 1918 roku.Świetna zabawa, dużo humoru i aktywny udział uczniów z pewnością sprzyjał zdobywaniu cennej wiedzy o historii naszego państwa.

• Konkurs plastyczny „Spotkania ze sztuką”

Zakończył się konkurs plastyczny „Spotkania ze sztuką”, którego ideą było upowszechnianie kultury w małych miejscowościach. Do Fundacji PGE, organizatora konkursu, wpłynęło ponad 500 wyjątkowych interpretacji obrazów polskich artystów. Dziewięćdziesiąt zwycięskich klas weźmie udział w lekcjach muzealnych w jednym z trzech muzeów objętych mecenatem PGE – Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie bądź Lublinie.

• GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "PRZY SZTALUDZE" W KOKOSZKOWYCH

W poniedziałek 24 października o godzinie 9 w naszej szkole rozpoczął się GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "PRZY SZTALUDZE". Gościliśmy uczestników z wszystkich szkół w gminie. Prace wykonywane były suchą pastelą, uczestnicy mieli 1,5 godziny na narysowanie martwej natury. Atmosfera konkursu była bardzo miła, choć dziewczyny pracowały z dużym skupieniem. Prace, które powstały zachwyciły Jury, którego przewodniczącą była Elżbieta Budzinska- Słupek.

• Tydzień Dbania o Relacje

W dniach 17-21.10.2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Dbania o Relacje.

Poniedziałek 17.10 odbył się FESTIWAL UŚMIECHU! Tego dnia postawiliśmy na dobry humor, żarty i uśmiech! W całej szkole na korytarzach pojawiły się emotki z uśmiechami, dowcipy ze szkolnych zeszytów, zaś uczniowie oraz nauczyciele ozdobili swoją garderobę symbolami uśmiechu.

Niedziela 28.04.2024