• VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

W Publicznej Szkole Podstawowej nr II w Starogardzie Gdańskim, odbył się VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem prezydenta miasta, p. Janusza Stankowiaka.

W Konkursie udział wzięło ponad 30 uczniów ze szkół z terenu całego powiatu. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b, Kinga Müller i Borys Talaśka.

• GMINNY KONKURS BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły

Natalia Liebrecht, Martyna Lica, Piotr Nagórski, Alan Rychlowski

wywalczyli w Jabłowie w świetnym stylu II miejsce w Gminnym Konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie zmierzyli się z testem, jazdą w miasteczku komunikacyjnym i pokonali mega trudny tor sprawnościowy.

Kwietniowy "Piknik z książką"

Kolejna inicjatywa polonistyczna "Piknik z książką", tym razem klasa 4a uczciła Światowy Dzień Książki i Praw autorskich, przedstawiając swoje czytelnicze zainteresowania. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych książkach i dyskutowali na temat praw autorskich.

Szkoda, że pogoda nie dopisała i trzeba było wykorzystać jako piknikową czytelnię hol szkolny. Mimo to akcja udana!

• MŁODE GŁOWY - otwarcie o zdrowiu psychicznym RAPORT Z PRZEPROWADZONYCH BADAŃ

Projekt MŁODE GŁOWY obejmuje największe w Polsce, bezpłatne i anonimowe badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do młodych, rodziców i nauczycieli. Celem jest zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc. Planowane są długofalowe działania, które doprowadzą do polepszenia sytuacji zdrowotnej młodych ludzi.

• Konkurs na Palmę Wielkanocną

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Traugutta 1 kwietnia 2023 roku odbyło się podsumowanie XIV edycji konkursu na Palmę Wielkanocną.Udział w konkursie wzięło 9 szkół – pięć ze Starogardu, pozostałe z Osieka, Kleszczewa Kościerskiego, Kokoszkowych i Brzeźna Wielkiego. W konkursie wzięło udział 62 uczniów. Palmy były oceniane w trzech kategoriach klas: 1-3, 4-6, 7-8. Komisja oceniająca prace wzięła pod uwagę zgodność z regulaminem, dobór i różnorodność materiałów, staranność, pomysłowość i ogólne wrażenie estetyczne. Z naszej szkoły nagrody otrzymały Paulina Pryl z klasy 1b i Martyna Turkiewicz z klasy 2a. Były też wyróżnienia dla uczniów: Milena Flisikowska 1a, Marta Kawska 1b, Tymon Brzeski 3b, Szymon Laser 8as, Paulina Szwoch 8c

• InstaLogik Konkurs Matematyczno-Informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży. Dla większości uczestników konkurs ten był jednym z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu "olimpijskiego" i pojęciem poprawności programu. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów.

• Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie

Dnia 15 marca uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej "O czym mówią obrazy". Wycieczka była sponsorowana przez PGNiG i była nagrodą w konkursie plastycznym "Spotkanie ze sztuką" osiągniętą dzięki pracy Niny Byczkowskiej

• DZIEŃ JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO I KULTURY ANTYCZNEJ

Dnia 23 marca w Naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO I KULTURY ANTYCZNEJ.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z łacińskimi sentencjami, które funkcjonują w języku polskim jako znane motywy oraz toposy w literaturze i zdobiły one drzwi sal lekcyjnych oraz wyświetlane były na szkolnym telebimie. Na głównym holu można było podziwiać wystawę uczniowskich prac plastycznych, które przedstawiały wybrane sentencje łacińskie.

• Gminny Konkurs Ortograficzny „Chochlikowe psoty"

CHOCHLIKOWE PSOTY

27 lutego odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Chochlikowe psoty, zorganizowany przez p. I. Borowską, p. W. Niemczyk oraz p. M. Rutkowską. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć reprezentantów okolicznych szkół (Brzeźno Wielkie, Jabłowo, Rokocin, Rywałd, Sumin, Trzcińsk), którzy wraz z uczniami Naszej szkoły zmagali się z polską ortografią i interpunkcją w dwóch kategoriach- klasy 4-6 oraz 7-8.

• Konkurs biblijny

Dnia 16 lutego 2023 roku w Collegium Marianum w Pelplinie odbył się powiatowy etap konkursu biblijnego. Naszą szkołę reprezentowali: Rosani Marta (VIc), Miszewska Antonina i Rożek Paweł (VIa).

Sobota 27.04.2024