• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji

- SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW- .

Jest to inicjatywa stworzona z myślą o wydobyciu i rozwoju talentów dzieci poprzez wzbogacanie placówek oświatowych w różne pomoce dydaktyczne. Kampania ma również mobilizować lokalną społeczność do wsparcia szkoły w wyżej wspomnianym przedsięwzięciu.

• DZIEŃ BEZ SAMOCHODU - STAROGARDZKA MASA ROWEROWA

W piątek, tj. 22 września 2023 roku, klasa 7c reprezentowała naszą szkołę w wielkim wydarzeniu, jakim jest DZIEŃ BEZ SAMOCHODU – STAROGARDZKA MASA ROWEROWA .

Od wielu lat nasi uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, biorą aktywny udział w tej masowej imprezie, organizowanej przez Starogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapewne wszyscy wiemy, iż akcja ma charakter proekologiczny. Wydarzenie ma bowiem wspomóc ideę ochrony środowiska oraz sprawić, iż zmniejszy się ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut, które poruszają się po miastach.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata. Dostaliśmy wsparcie od Urzędu Gminy Starogard Gdański, który zaopatrzył nas w worki, i rękawiczki na akcję. Podzieliliśmy się na grupy, które otrzymały rejony do posprzątania. Rejony obejmowały teren szkoły oraz uliczki Kokoszkowych, ścieżkę rowerową, wiejski plac zabaw dla dzieci.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

Jak co roku, 15 września, w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Nasi uczniowie z tej okazji ubrali się w odzież z wzorem kropki. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. Więc o co tak właściwie chodzi w tym dniu? Skąd się wzięło święto kropki?

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kokoszkowach rozpoczęli nowy rok szkolny. Z nowymi siłami, pełni radości i uśmiechu pojawili się w szkole. Niektórzy przybyli tu kolejny raz, inni po raz pierwszy. W podniosłej atmosferze, w obecności dyrekcji, zaproszonych gości i rodziców zostali pasowani na uczniów.

• Informacja

Zapraszamy na spotkanie informacyjne rodziców uczniów klas pierwszych, które odbędzie się 31 sierpnia o godz. 16.30 w budynku PSP w Kokoszkowach:

klasa 1a - sala 6 p. Alina Włodarczyk-Schulz

klasa 1b - sala 13 p. Lucyna Bassara

klasa 1c - sala 16 p. Natalia Szulte

• Wyjazd 3b do Trójmiasta

Przed wakacjami – 13 czerwca 2023 r. zdążyliśmy pojechać do Gdańska - Wrzeszcza. Tym razem pociągiem.
              Pierwszym punktem naszego programu była wystawa klocków lego i galeria, w której mogliśmy robić wspaniałe zdjęcia. Na zakończenie wizyty w Metropolii czekały na nas lody w kawiarni.
              Później pojechaliśmy tramwajem (z małymi przygodami) do Jelitkowa. Tam krótki (ponad 3 km) spacer do Sopotu brzegiem morza. Niejeden z nas miał mokre ubranie (lecz tylko „troszeczkę”).
              W Sopocie przekąsiliśmy coś. I już trzeba było się zbierać na powrotny pociąg.
              Pogoda dopisywała, wielu z klasy 3b pierwszy raz jechało pociągiem i tramwajem. Emocji było sporo. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów z przeświadczeniem, że była to najlepsza klasowa wycieczka.
              Do tego mieliśmy miłe towarzystwo – panią Kingę i Anię.
              Uczniowie klasy 3b z wychowawcą

Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych z Matematyki Leon
              Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych z Matematyki Leon (wiosna 2023 r.).
              28 uczniów z I, II i III klasy brało udział w tych potyczkach.
              W całej Polsce z klas pierwszych wzięło udział 5198 uczniów, z klasy drugiej 4788, zaś z klasy trzeciej 4541.
              Cztery osoby z naszej szkoły zdobyły tytuł laureata:
              VI miejsce Małgorzata Stoppa z kl. III a
              VII miejsce Jacek Kazubowski i Borys Talaśka z kl. III b
              VIII miejsce Kinga Műller z kl. III b

Gratulujemy wszystkim sukcesów.
              Jednocześnie zachęcamy klasy starsze do zmierzenia się z zadaniami matematycznymi w przyszłym roku szkolnym.

Alina Włodarczyk - Schulz

• XX Gminnym Konkurs Ekoludek

30 maja 2023 r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w XX Gminnym Konkursie Ekoludka.
              Borys Talaśka i Bartosz Brandt zajęli I miejsce. Są specjalistami w dziedzinie lasu, zwłaszcza rozpoznawania drzew.
              Chłopcy przywieźli nagrody – nie tylko dla siebie, ale również dla szkoły. Jest to jodła, którą wspólnie z kolegami posadzili na terenie szkoły. Mam nadzieję, że coraz wyższe drzewo w przyszłości wszystkim będzie przypominało czas spędzony w murach naszej szkoły.

• "Po nitce do kłębka"

Każdy myśli już o wakacjach, dlatego ostatnie dni to zajęcia poprzez zabawę- klasa 5a uczestniczyła w kreatywnej lekcji języka polskiego na temat mitu o Tezeuszu i Ariadnie... Frazeologizm "po nitce do kłębka" nabrał innego wymiaru.

• Nina Byczkowska finalistka konkursu plastycznego.

Nasza uczennica klasy IV b Nina Byczkowska zajęła I miejsce w półfinale plastycznej XXIV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, półfinał obejmował trzy województwa.

Dnia 13 czerwca otrzymaliśmy wyniki finału ogólnopolskiego, Nina Zdobyła II miejsce.

Niedziela 28.04.2024