Aktualności
Co słychać u Motylków?
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pięknie pracują na zajęciach - tworzą prace plastyczno - techniczne, wspólnie bawią się zabawkami, poznają nowe rzeczy oraz z radością wykonują ćwiczenia dbające o ich prawidłową postawę .
9
SZKOŁA PAMIĘTA
Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej SZKOŁA PAMIĘTA .
Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności zaplanowano na 25 października 2019 r. - ostatni piątek przed 1 listopada.
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Przy sztaludze"
W dniu
"Malarstwo jest ukazaniem sobie i innym tego obrazu, który się w nas tworzy"
Stanisław Ignacy Witkiewicz
6W dniu dzisiejszym 21 października odbył się w naszej szkole GMINNY KONKURS PLASTCZNY "Przy sztaludze".
Gościliśmy pana profesora Dariusza Syrkowskiego, który przypatrywał się pracy młodzieży, udzielał im cennych wskazówek a nawet usiadł na chwilę przy stoliku i namalował martwą naturę temat dzisiejszego konkursu.
" Psim zaprzęgiem przez życie"
Biblioteka Publiczna w Kokoszkowach w ramach działalności kulturalno oświatowej zaprosiła uczniów klasy VI a i VIc na spotkanie autorskie pt. " Psim zaprzęgiem przez życie" - autorem książki pt. "23 kilometr" Krzysztofem Nowakowskim - podróżnikiem psim zaprzęgiem.
2
"Polska i Hiszpania - bliskie sobie krańce Europy"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seminarium w języku hiszpańskim "Polska i Hiszpania - bliskie sobie krańce Europy" na Uniwersytecie Gdańskim. W spotkaniu wzięli udział m.in. Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabaria Valderrama, Konsul Honorowy Maciej Dobrzyniecki, któremu wręczyliśmy miły prezent. Uczniowie mieli okazję posłuchać języka, zadawać pytania, skosztować przysmaków kuchni hiszpańskiej oraz zobaczyć, jak wygląda flamenco w świetnym wykonaniu.
"NIE DAM SIĘ DYSLEKSJI"
Uczniowie naszej szkoły z klas VI b i c przyłączyli się do obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Grupa z zajęć terapeutycznych uczestniczyła w grze terenowej pod nazwą"NIE DAM SIĘ DYSLEKSJI".Przed uczniami było sporo wyzwań związanych z orientacją na terenie miasta Starogard.Uczestnicy zwiedzili różne stacje m.in.Bibliotekę Miejską,gdzie rozwiązywali łamigłówki,stadion OSIR,pomnik harcerzy,Muzeum Ziemii Kociewskiej.Na koniec spotkała ich słodka niespodzianka na końcowej stacji PSP Nr2.Dzień był pełen wrażeń i emocji.Dodam,że wszyscy zostali nagrodzeni,a Stamat Angelov i Maks Świlski wygrali vouchery na basen.
Warsztaty kulinarne
10 oraz 11 października uczniowie klasy 2a uczestniczyli w Warsztatach kulinarnych. W ramach zajęć przygotowali pyszne, mleczno-owocowe koktajle oraz zdrowe, kolorowe kanapki. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom zagadnienia zdrowego odżywiania oraz poznanie smaku i wyglądu rożnych owoców i warzyw. Z pomocą zmysłów każdy uczeń miał okazje poznać smak, określić wygląd oraz zapach produktów. Zajęcia te pozwoliły uczniom na wykazanie się umiejętnościami współpracy w grupie, zaangażowania w działanie oraz zdobycie nowych doświadczeń. A co najistotniejsze zwiększyły świadomość żywieniowa w codziennej diecie.
MŁODZI GŁOSUJĄ
Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!
Nasza szkoła bierze udział w tych głosowaniach od lat.
Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
Co ze mnie wyrośnie? - Ciekawe zawody.
Dnia 16 października 2019 r. w klasie III a odbyło się spotkanie z cyklu „Co ze mnie wyrośnie”- ciekawe zawody. Celem projektu jest przybliżenie i charakterystyka zawodów oraz rozbudzenie ciekawości wśród dzieci.
Na pierwsze spotkanie z uczniami przybyła Pani Patrycja - Dyrektor firmy branży okulistycznej.
DZIEŃ ZIEMNIAKA
16 października uczniowie klasy IIa i III b odwiedzili przedszkolaków z ZWP w Kręgu. Ich wychowawczynie zorganizowały Dzień Ziemniaka. Obchody rozpoczęliśmy od powitania i wysłuchania historii ziemniaka. Następnie każdy z uczestników wykonał ZIEMNIAKA-CUDAKA według swojego pomysłu. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę, a jej efekty widać na zdjęciach. Dzień zakończyliśmy wspólnym pieczeniem ziemniaków i kiełbasek.To był fantastyczny czas wspólnie spędzony- jak mówili najmłodsi uczestnicy dzisiejszego spotkania.
Muzyczne życzenia
Ten tydzień rozpoczęliśmy od wtorku ;)
I właśnie tego dnia rozbrzmiewały z różnych zakątków naszej szkoły dźwięki muzyki klasycznej (Tańce połowieckie, Bordina, Menuett Mozarta).
A wszystko to za sprawą uczennic z klasy VIIIa Julii Czapla i Marty Cieluch, które indywidualnie grały dla swoich nauczycieli.
Klub Szkół UNICEF
15 października 2019 r. nasza szkoła dołączyła do KLUBU SZKÓŁ UNICEF!
Jest to inicjatywa, która zrzesza instytucje zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych ideę pomocy humanitarnej. Będziemy uczestniczyć w akcjach związanych z tematyką: praw dziecka, edukacji globalnej oraz międzykulturowej, a także bezpieczeństwa dzieci na całym świecie.
Nagroda Wójta dla nauczyciela
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Wójt Gminy Starogard Gdański, Magdalena Forc-Cherek wręczyła, wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom gminnych placówek oświatowych i wychowawczych, Nagrody Wójta. Podczas uroczystości w Urzędzie Gminy Starogard Gdański nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze odebrała Izabela Borowska.
PRZEDSTWIENIE "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW"
DZIEŃ NAUCZYCIELA UMILIŁA NAM GRUPA TEATRALNA Z KLASY VIB.
OPIEKUNEM NASZEGO TEATRU JEST WIESŁAWA LUWAŃSKA, SCENOGRAFIE TWORZY JOANNA CHUDZIK
17
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzisiaj jest fajny dzień, dzieci i młodzież uśmiechają się do nas od rana, my do nich też
;)))
Słowa naszej NOBLISTKI niech będą dla nas radością
Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach.
INTEGRACYJNY WYJAZD KLAS 0-III
Dnia 10 października 2019 r. uczniowie klas 0-III wraz z opiekunami wybrali się do Hali Olivia w Gdańsku na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. To było wspaniałe widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii oraz rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wyjątkowe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne...
Zajęcia rozwijające
Uczniowie klasy IIa i IIIb rozwijają kompetencje komunikacyjne, uczą się kreatywności i współpracy podczas zajęć terapeutycznych z psychologiem szkolnym.
Niezwykłe spotkanie
Uczniowie klasy 6c na lekcji wychowawczej spotkali się z dwójką fantastycznych młodych ludzi. Opowiedzili nam o swoich zamiłowaniach, pasja, życiu nastolatków i o problemach, które spotykają na codzień.Paweł opowiedział o swojej przygodzie jako statysta na planie filmowym "Szpęgawsk 1939".
Zagrał tam Józefa Grzybka, patrona naszej szkoły. Zdradził nam kilka szczegółów związanych z kręceniem dokumentu oraz jak przygotowywał się do swojej roli.Wiktoria opowiedziała nam jak swoje ulubione zajęcie zmieniła w swoją pasję, ale też i pracę. Pisze blog na temat wizażu, makijażu, o różnych kosmetykach, poleca również ciekawe miejsca, które odwiedziła.
Godziny dzwonków
Wtorek 22.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych