W ramach grupowej pracy podczas zajęć kreatywnych uczniowie klasy III stworzyli makiety własnych „Zaczarowanych zagród” pełne własnoręcznie ulepionych plastelinowych pingwinków. Jako lodowy budulec posłużyły im kostki cukru.
W gabinecie psychologa...
Uczniowie klasy IIIA rozwijają kompetencje emocjonalno-społeczne. Uczą się słuchać, szanować opinię drugiej osoby i grać fair-play.
WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO
30.09.2019r. odbyły się w Naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą.
Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
Nad przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Kamila Papka, Julia Piórkowska i Marta Glich.
Wybory przebiegły sprawnie i bez przeszkód. Możliwość oddania swojego głosu mieli uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele PSP w Kokoszkowach.
Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów (258) wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:
Przewodniczący: Karolina Specht 89 głosów
Zastępca przewodniczącego: Szymon Pliński 55 głosów
Sekretarz: Hanna Blonka 30 głosów
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!!!
Opiekunowie SU: Anna Rzepa i Agnieszka Michalak
Świętujemy "Dzień chłopaka"
30 września 2019r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Już od rana na korytarzach naszej szkoły można było zauważyć uśmiechnięte twarze naszych panów, którym koleżanki składały życzenia.
9Najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym Panom. Tym małym i tym dużym: szczęścia, zdrowia, oraz dużo radości !!!
WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
Dnia 30 września odbyły się wyczekiwane przez wszystkich uczniów wybory do Samorządu Szkolnego.
Kandydaci byli naprawdę świetni.
Teraz z niecierpliwością oczekujemy wyników
Spotkanie ze Starogardzkim Bractwem Rycerskim.
80 ROCZNICA ZBRODNI W LESIE SZPĘGAWSKIM
Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach 80 rocznicy niemieckiej zbrodni w Lesie Szpęgawskim. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu w Lesie Szpęgawskim 29 września o godz. 13:00. Podczas obchodów nastąpiło odsłonięcie pomnika trwale upamiętniającego pomordowanych Pomorzan w latach 1939-1940.
Według relacji jednego z więźniów - księdza Ignacego Stryszyka, prawie trzy razy dziennie wywożono więźniów na rozstrzelanie. W sumie w ten sposób zabito 1500 osób ze starogardzkiego więzienia. Zginęła prawie połowa kapłanów ówczesnej diecezji pelplińskiej, prawie 200 nauczycieli i pedagogów, Łącznie szacuje się, iż między wrześniem 1939 r. a styczniem 1940 r. zamordowano tam od 5000 do 7000 osób – przede wszystkim przedstawicieli polskiej inteligencji z Kociewia, Kaszub i innych regionów Pomorza oraz pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kocborowie. Obok nich w Lesie Szpęgawskim ginęli również Żydzi oraz niemieccy przeciwnicy nazizmu.
Szkolny Gabinet Pedagogiczno-Psychologiczny w nowej odsłonie
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do korzystania z konsultacji, wsparcia pedagogicznego i psychologicznego .
,,Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości."
autor nieznany
PEDAGOG SZKOLNY
GODZINY PRACY:
PONIEDZIAŁEK 11.30-15.00
WTOREK 7.30-11.00
ŚRODA 7.30-14.00
CZWARTEK 11.30-14.30
PIĄTEK 7.30-13.00
PSYCHOLOG SZKOLNY
GODZINY PRACY:
PONIEDZIAŁEK 7.30-13.30
WTOREK 7.30-14.15
ŚRODA 7.30-9.00
CZWARTEK 7.30-13.30
PIĄTEK 7.30-9.00
Szkolna świetlica
W naszej placówce funkcjonuje świetlica szkolna .
Jest to pozalekcyjna forma wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły.Godziny pracy świetlicy : 6.30- 16.30
1CELE SZKOLNEJ ŚWIETLICY:
- Rozwijanie umiejętności manualnych.
- Zwiększanie sprawności fizycznej.
- Wyzwalanie ekspresji twórczej dzieci.
- Kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie.
- Wdrożenie do przestrzegania obowiązujących norm i zasad wychowania.
- Wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych.
- Wdrażanie do planowania prac indywidualnych i grupowych.
- Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za podejmowane działania.
- Wdrażanie do utrzymania porządku, poszanowania własności.
- Wzbogacanie wiadomości o środowisku społecznym i przyrodniczym ucznia.
- Stwarzanie możliwości wykorzystania posiadanej wiedzy i umiejętności w sytuacjach praktycznych.
- Rozwijanie kompetencji językowych uczniów.
- Rozwijanie zdolności i ekspresji dzieci, eksponowanie twórczości dziecięcej.
- Propagowanie zdrowego stylu życia, pobudzanie dzieci do pokonywania bezczynności, do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Harcerz Józef Grzybek, patron naszej szkoły
Nasza szkoła nosi imię druha Józefa Grzybka.
Wieczorem 12 września 1939 roku wraz z innymi mężczyznami z sąsiednich mieszkań nasz patron został wyprowadzony przez żołnierzy niemieckich, a następnie wywieziony z innymi w nieznanym kierunku. Następnego dnia część mężczyzn wróciła, a po dziesięciu(w tym Józefie Grzybku) ślad zaginął. Kilka dni później przypadkowo grupa chłopców odkryła na polanie leśnej 10 zmasakrowanych ciał ludzkich. Wśród zabitych Wiktor Grzybek rozpoznał syna Józefa. Jak wynika z późniejszych przesłuchań sądowych, bezpośrednimi wykonawcami zbrodni byli miejscowi Niemcy, którzy z listami w ręku szukali konkretnych Polaków, z którymi mieli kiedyś własne, prywatne porachunki. Gdy nie zastali ich na miejscu, postanowili wyżyć się na zakładnikach.
Ciała zamordowanych ekshumowano 23 czerwca 1945 roku i następnego dnia pochowano na cmentarzu katolickim przy ul. Szwoleżerów. Z czasem na ich grobie wzniesiono pomnik ku czci pomordowanych starogardzian w latach 1939-45, na który naniesiono 84 nazwiska, w tym Józefa Grzybka.
W najbliższa niedzielę będziemy brać udział w uroczystościach oddających hołd poległym.
PAMIĘTAMY
Rada Rodziców
Szanowni Rodzice!
Rada Rodziców pragnie przypomnieć, iż nadal można dokonywać wpłat na konto Rady Rodziców
Numer konta bankowego: 35 8340 0001 2002 0001 2784 0001
Serdecznie zachęcamy do dokonywania wpłat.
Z góry dziękujemy.
Jesień do nas zawitała...
POWITANIE JESIENI
„Skończyło się lato w przepych bogate. Zmieniło piękną swą szatę. Drzewa po świeżej, bujnej zieleni, wdziewają złote barwy jesieni. A te radosne barwy jesienne jakże są cudne, chociaż odmienne... Złoto, brąz, mosiądz, oliwa. Tworzą rozkoszne dla oczu dziwa”.
Uczniowie klas młodszych oraz podopieczni szkolnej świetlicy powitali Jesień tworząc piękne prace plastyczne, które zdobią naszą szkołę.
91
"Dino- nowy przyjaciel" - teatrzyk dla dzieci w Bibliotece Publicznej
25 września uczniowie klasy "0" oraz szkolnej świetlicy wzięli udział w teatrzyku "Dino-nowy przyjaciel" w wykonaniu aktorów Teatru DUET .Bajka miała na celu rozbudzenie w dzieciach chęci poznania historii, przeszłości oraz pomagania słabszym...
ZAJĘCIA TANECZNE dla uczniów klas I-III
Taniec ma wielorakie znaczenie, zarówno zdrowotne, jak i kształcące i wychowawcze. Zajęcia taneczne prowadzone przy muzyce oddziałują na emocje, wyobraźnię i potrzeby duchowe człowieka. Wspólne zabawy i tańce rozwijają w dzieciach potrzebę wspólnego działania, zwiększają karność i poczucie odpowiedzialności. Dzięki tym zajęciom dzieci mogą rozwijać indywidualne zdolności. Chętnie podejmują inicjatywę, są aktywne i samodzielne. Zajęcia taneczne pomagają pokonywać wewnętrzne opory dziecka, nieśmiałość, stwarzają wiele okazji do uaktywnienia.
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby na bezpłatne zajęcia artystyczne, które będą odbywały sie raz w tygodniu na terenie naszej szkoły.
Startujemy 10 października !!!
Zapisy u opiekuna:
Pani Agata Sadowska
DZIEŃ KROPKI
Dzień Kropki to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiaty we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli na całym świecie.
16 września 2019r. Nasza szkoła pierwszy raz przyłączyła się do międzynarodowej zabawy. Uczniowie angażowali się w wykonywanie magicznych kropek; obrazków z kropek, wyszukiwania ich w otaczającym środowisku, ozdabianiem boiska kropkami. Większość szkolnej społeczności posiadało w swym ubiorze kropki. Mnóstwo krop i kropeczek pojawiło się na szkolnych korytarzach. Cały dzień był podporządkowany kropkom. Podczas lekcji oglądaliśmy film: „ The Dot” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości. To był wspaniały i kolorowy dzień!
SPRZĄTANIE ŚWIATA
"Ekologia- mądre słowo, a co znaczy- powiedź, sowo?
Sowa chwilę pomyślała i odpowiedź taką dała:„To nauka o zwierzakach,lasach, rzekach, ludziach, ptakach.
Mówiąc krótko, w paru zdaniach,o wzajemnych powiązaniach między nami, bo to wszystko to jest nasze środowisko.
Masz je chronić i szanować”- powiedziała mądra sowa...."
D.Klimkiewicz W.Drabik
120 września 2019 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątania świata”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażenii w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty obszar wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.